STROPNÍ SYSTÉM IZODOM

Na trhu existuje veliké množství stropních systémů. Technologie IZODOM se zabývá především izolacemi a proto vyvinula strop, který má tepelně izolační vlastnosti a zároveň slouží také jako bednění pro konstrukční prvek MONOLITICKÝ BETON. Jedná se tedy o žebírkový monolitický strop, nicméně s použitím lehčích materiálů. 1mstropu izodom váží pouze 180 – 200 Kg, což představuje 30% hmotnosti tradičních stropů.

Jedná se tedy o velmi lehkou konstrukci, která umožňuje použití i u stěn s menší možnou únosností. Stropní systém IZODOM je vhodný jak pro stropy klasické, tak i pro stropy nad garáží, kde je potřeba odizolovat chladnější část domu od obytné. Stropní systém IZODOM lze použít také jako stropy „zelené“ a pro střechy ploché.

Velkou VÝHODOU je tepelná izolace stropů v rozmezí od 0,26 – 0,32 W/m2.

Stropní systém IZODOM s monolitickou vrstvou betonu má velmi vysokou trvanlivost. Žebra jsou od sebe vzdálená 75 cm a tradičně se počítá se zátěží stropů v rodinné zástavbě od 4KN/m2 do 16KN/m2 (přibližně 0,4-1,6 tun/m2). Součástí dodávky stropního systému je i žebírková armatura.

Bednění se doporučuje vytvořit celoplošné, ale při více zkušenostech lze bezpečně bednit pouze ve spojích prvků Izodom (místo pod žebrem). Stropní konstrukce je připravena s ocelovou výztuží tak, že se jednotně spojí se stěnami na kterých leží. Společně s bedněním jsou součástí dodávky i žebrová výztuž, která je staticky přizpůsobená právě pro tento účel.

Takto by vypadal železobetonový strop žebírkový, pokud bychom odstranili izolační bednící prvky IZODOM. Síla v nejtenčím místě je 6cm betonu vyztuženém ocelovou sítí typu „kari“. Dále je strop horizontálně vybaven nosníky každých 5cm. Celý strop je svázán armaturou a zalit betonem společně s věncem stěn.

V případě velkých rozpětí, nebo když je třeba zvýšit únosnost stropů, používáme prvky STN,
díky nim můžeme zvýšit sílu betonu o 5cm nebo použitím dalšího o dalších 5cm.
Standartní výška žeber je 20 cm. S použitím prvků STN dosáhneme výšky žebra 25 nebo 30 cm.

Absence TEPELNÝCH MOSTŮ

Všechny části domu se mohou pochlubit certifikací „garance absolutní absence TEPELNÝCH MOSTŮ“. 

I v České republice se bez problémů získává dotace na pasivní domy NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM.